Sprawdź, czy agroturystyka Glendoria z leśnym Spa to miejsce dla Ciebie.
pl EN

Jak w bajce? Nie dla każdego...

Wakacje – czekamy na nie cały rok – pragniemy odpocząć, odzyskać czas dla siebie i bliskich, nadrobić braki w lekturze, doświadczyć czegoś inspirującego. Nie chcemy Państwa zawieść, miejsce dla każdego jest miejscem dlanikogo dlatego poniżej spróbujemy doprecyzować kilka kwestii dotyczących pobytu w Glendorii, które mogą być przydatne przy podejmowaniu finalnej decyzji, czy Glendoria jest tym, czego szukacie.

Hotel? Resort? Agroturystyka?

Nie jesteśmy hotelem, ani resortem. Oznacza to, że nie oferujemy 24 godzinnej recepcji, nie mamy restauracji dostępnej cały czas, nie sprzątamy codziennie pokoi. Wiele rzeczy działa w systemie samoobsługowym, np. jeżeli chcesz wypić kawę – dostępny jest łatwy w obsłudze ekspres. Chcesz się napić kieliszek wina w Stodole? Służymy kieliszkiem ale butelkę musisz przynieść sam. Ulubiona muzyka czy film – na cztery samodzielne kliknięcia w naszym „wozie transmisyjnym”. 
Nie jesteśmy też klasyczną agroturystyką, zapewniającą jedynie podstawowe udogodnienia. Oferujemy piękne wnętrza, niepowtarzalną stodołę i zaskakujące SPA. A wszystko to na 40 hektarowym terenie.

"Sorry, taki klimat"...

Nie mamy centralnego ogrzewania, nigdzie! Rządzi tradycja – kominki, piece, termofory i drzewo. Skrzynka drzewa to dodatkowy koszt (30zł). W zimne dni, ze względu na wielkość, Stodołę możemy jedynie częściowo dogrzać. Idą w ruch polarowe koce (dostępne w dużej ilości) i flanelowe koszule (trzeba zabrać z domu). Powyższe – pod rozwagę osób ciepłolubnych.

Małe co nieco, czyli coś na ząb...

Choć część Gości mieszka u nas w pokojach namiotowych nie jesteśmy campingiem. W Glendorii nie ma możliwości przygotowania posiłków we własnym zakresie. Nie oferujemy wspólnej kuchni, ani grillowni. Można skorzystać z proponowanego przez nas wyżywienia lub jeść w okolicznych restauracjach (wymagany jest dojazd samochodem, około 10min.).
Dla chętnych zapewnimy  wyżywienie na miejscy – śniadanie, i pięciodaniową kolację opartą o menu degustacyjne.  Po południu serwujemy kawę, herbatę i domowe cisto.
I choć staramy  się, żeby nasze propozycje kulinarne stały na wysokim poziomie, choć Żółty Przewodnik Gault&Millau  rekomenduje naszą kuchnię to nie znaczy to, że jesteśmy trzygwiazdkową restauracją, która jest w stanie zadowolić wszystkich, zwłaszcza fanów kuchni molekularnej :)

Nasi Milusińscy...

W trakcie wakacji szkolnych gościmy wiele rodzin z dziećmi, dla których przyjazd do Glendorii często jest pierwszym kontaktem z prawdziwą wsią i naturą. Mają do swojej dyspozycji bardzo rozległy i bezpieczny teren (droga asfaltowa odległa o pół kilometra). Jakkolwiek warto wziąć pod uwagę, że nie zapewniamy animatorów, ani zorganizowanej opieki. Po siedmiu latach doświadczeń możemy stwierdzić, że najlepiej czują się u nas dzieci w wieku od 4 do 13 lat. W przypadku chęci przyjazdu z dziećmi młodszymi niż trzy lata, odradzamy rezerwowanie pokoju namiotowego. Lepszym rozwiązaniem (ze względu na komfort cieplny), jest pobyt w pokoju tradycyjnym, pamiętając jednakowoż, że w bardzo zimne dni w stodole również może być chłodno.Pewne ograniczenie stanowić też może fakt, że nie mamy infrastruktury dla bardzo małych dzieci (łóżeczek, fotelików, specjalnych miejsc do przewijania, wanienek, etc). 

Przy przyjazdach rodzinnych rozumiejąc w pełni - że dzieciaki w czasie wakacji  powinny się wyszaleć – liczymy na to, że rodzice będą uwzględniać obecność innych Gości, którzy przyjechali do Glendorii w poszukiwaniu spokoju i kontaktu z naturą.